Randevu almayı unutmayın.

info@estelifehair.com

Bize mail ile ulaşabilirsiniz.

0545 273 23 23

Bizi hemen arayın.

 Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç ekimi seyrelmiş veya zamanla dökülmüş olan saçların tekrar eski görünümüne kavuşması  amacıyla yapılan bir işlemdir. Saç ektirmeye karar veren bireyler saç ekim konusunda tecrübeli saç ekim tasarımcılarına başvurmalıdır. Saç ektirmenin belli bir yaş aralığı yoktur. Saç ekimine karar veren bireyler diledikleri yaşta rahatlıkla saç ekimi yaptırabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, saç ekimine karar veren kişinin saçında dilediği görünüme kavuşmasını amaçlamaktadır. Saç ekimine karar veren kişiler Estelife Hair saç ekim merkezimizi ziyaret ederek tecrübeli saç ekim tasarımcılarımızdan bilgi alabilirler. Saç ekiminde en çok kullanılan tekniklerden biri Fue tekniğidir.

Fue Tekniği Nedir?

 Fue tekniği günümüzde saç ekimi operasyonlarının çoğunda kullanılan bir tekniktir.  Fue yönteminde saç kökleri özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız olan bölgelere, saç çıkış yönü ve açısı dikkate alınarak nakledilir. Fue tekniğinde saç alınan bölge de kesi ve dikiş işlemi olmaz. küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar da birkaç gün içinde iz kalmayacak şekilde kapanır. Fue tekniği sayesinde saç estetiği uygulamasında iyileşme sürecinin daha kolay olması da bu yönetimin tercih edilme sebeplerindendir.  
Bu teknik saç transferlerinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık ve sakal transferinde de kullanılır.
Genellikle ekilen saçlar 1. Ayın sonuna doğru dökülmeye başlar ve saç ekiminden 2-3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.


6. Ayın sonuna doğru saçlar göz dolduracak şekilde çıkmış ve uzamış olur.
Bu süre her birey için farklılık göstermekle birlikte Fue tekniği ile saç ekiminin en güzel sonucu, saç adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1- 1,5 yıl içerisinde alınır. Ankara da Estelife Hair merkezimizde tecrübeli saç ekim tasarımcılarımıza danışabilirsiniz.

 Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

 Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi Nedir?

 Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?