Randevu almayı unutmayın.

info@estelifehair.com

Bize mail ile ulaşabilirsiniz.

0545 273 23 23

Bizi hemen arayın.

 Saç Ekiminde Anestezi Teknikleri

Saç Ekiminde Anestezi Teknikleri

Saç ektirme günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biridir. Saç ekimi esnasında acı duyulup duyulmadığı da merak edilen bir konudur. Saç ekimi işlemi anestezi altında gerçekleştirildiği için acı duyma gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu uygulama çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bunun yanında sedasyon anestezisi veya genel anestezi altında da işlemler gerçekleştirilir.

 Fue tekniği ile saç ekiminde hastalar adeta uyku halindeyken uygulama gerçekleştirilir. Saç ekimi işleminde anestezi kullanıldığı için işlem boyunca kişiler ağrı hissetmez ve uygulama rahat bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun yanında anestezi operasyonlar esnasında hastaların beklenmeyen fiziksel tepkilerinin engellenmesini de sağlar.

 Sedasyon anestezi tekniği ile saç ekimi yapılacak kişinin uzun süre uyutulmasına gerek kalmaz. Bu yöntem sayesinde hem saç ektiren kişiler hem de saç ekimi yapan ekip rahat bir şekilde çalışabilirler.

 Saç Ekiminden Neden Anesteziye İhtiyaç Duyulur?

 Saç dökülmesi yaşayan kişiler saç ekim işlemi yaptırmak isterler. Saç ekiminde anestezi kullanımı ile ağrı ve acı hissedilmesi durumları yaşanmaz. Saç ekimi sırasında anestezi kullanımı ile işlemde kan görmeye dayanamayan kişiler de konforlu bir şekilde saç ekimi yaptırabilirler.

 Ankara saç ekimi işlemleri için çoğunlukla lokal anestezi kullanılır. Lokal anestezi ekim yapılacak olan kişilerde iki farklı bölgeye uygulanır. Örnek alınan bölgelere lokal anestezi uygulandıktan sonra greftler toplanır. Sonrasında ekim yapılacak olan bölgeye anestezi işlemi gerçekleştirilir.

 Saç Ekiminde Anestezi Kullanımı

 Sakal ekimi işleminin de ilk aşaması lokal anestezidir. Öncelikle sakal ekimi yapılacak kişilerde verimli köklerin alınacağı bölgelere ardından da transferin gerçekleştirileceği alanlara lokal anestezi uygulanır.

 30-60 saniye süren enjeksiyon işlemi ile anestezi işlemi gerçekleştirilir. Kaş ekimi uygulamalarında da bu yöntemin tercih edilmesi uygulamanın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

 İstanbul saç ekimi basit bir uygulama olarak görünse de her aşamasının dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Saç ekimi yapılacak olan kişilere verilecek olan anestezi oldukça önemli bir konudur.

 İşlemden önce anesteziyi uygulayacak olan saç ekim tasarımcısının, hastanın genel durumuna uygun olarak ne kadar anestezi verileceğine karar vermesi gerekir. Kişiler saç ekimi öncesinde anestezi aldıklarında operasyon esnasında acı veya ağrı hissetmezler.

 Saç Ekiminde Anestezi İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

 İşlem yapılacak alan ne kadar küçük olursa olsun anestezi saç ekimi yaptıracak olan kişi ve işlemi gerçekleştirilecek ekibin dikkat etmesi gereken bir konudur. Saç ekim fiyatı uygulama yapılacak bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterir.

 www.estelifehair.com sitesinden konu ile alakalı detaylı bilgi alınabilir. Saç ekiminde lokal anestezi kullanılmadan önce kişilerin ilaçlara karşı alerjilerinin olup olmadığı belirlenmelidir. Hastaların herhangi bir sistemik hastalığı varsa öncelikle bunlar tedavi edilmelidir.

 Bunun yanında yan etkisi olmayan ilaçların kullanımına da özen gösterilmelidir. Hastalarda herhangi bir deri hastalığı varsa hastalık aktif bir şekilde tedavi edildikten sonra işlem uygulanabilir.

 Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

 Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi Nedir?