Randevu almayı unutmayın.

info@estelifehair.com

Bize mail ile ulaşabilirsiniz.

0545 273 23 23

Bizi hemen arayın.

 Doğal Saç Çizgisi

Doğal Saç Çizgisi

Doğal saç çizgisi, kişinin saçının doğal bir yönde büyümesini sağlayan bir çizgidir. Bu çizgi sayesinde, saçların yönü ve stili hakkında bilgi sahibi olunuyor. Saç çizgisinin doğal bir yapısının olması, estetik yönünden daha dikkat çekici görülmesini amaçlar. Ayrıca, doğal saç çizgileri saçın kökünü ve doğallığını korumaya destek olur.

 Saç çizgileri her bireyde aynı değildir, kişiden kişiye göre farklı bir görünüme sahip olabilir. Saç çizgisinin yapısı genellikle genetik faktörler ile ilişki halindedir. Saç çizgisi, saçların bulunduğu alın kısmından başlar ve her iki yöne eğilimli bir düzende gider.http://www.estelifehair.com sitesi saç çizgisinin doğal görünüm kazanması için çalışmalarda bulunuyor

 Doğal Saç Çizgisi Nasıl Korunur?

 Doğal saç çizgisinin korunuyor olması, saçın ortaya çıkan doğal görünümünü korumaya yardım eder. Saç çizgisinin yönü eğer ki değiştirilirse bu durum saçın yapısına olumsuz yansıyabilir. Çünkü saçın kendi yapısı ve büyüme yönü değişebilir. Saç çizgisinin korunması saçın daha gür uzamasına ve sağlıklı görünmesine imkan tanır. Saç kıllarının kalınlaşması için saçın ana maddesi hasar görmemelidir.

 Saç dökülmesi, seyrek uzayan saçlar, düzensiz saç çizgisinden dolayı meydana gelir. Saç çizgisinin bazı bireylerde değişmesi için bir müdahaleye gerek kalabilir.

 Doğal Saç Çizgisi İçin Yapılması Gerekenler

 Doğal saç çizgisi saç dökülmesi gibi olumsuz durumların oluşmasına engel oluyor. Kişi, kendi saç çizgisini korumak için önlemler alabilir. Saçların düzenli olarak yıkanması ve temiz tutulması önemlidir. Saçı sıklık ile yıkamak saçın derisinde bulunan yağlı tabakayı ve kiri temizler böylece saçın çizgisi korunmuş olur. Saçı sert bir tarak ile taramamak gerekiyor.

 Kıl kökleri bu şekilde kopabilir ve hasar görebilir. Saçı taramak için yumuşak bir fırça kullanılmalıdır. Saç’da seyrekleşme ihtimali düzenli bakım sayesinde ortadan kalkabilir. Saçları tararken saçın doğal büyüme yönüne doğru taranması önemlidir. Saçları sıkı bir şekilde toplamak saçın ayrışmasına neden olur. Saç bununla birlikte geri çekilebilir. Daha gevşek olan bir toka ile toplanılmasında yarar vardır.

 

Doğal Saç Çizgisi Nasıl Oluşur?

 Saçların doğal bir çizgiye sahip olması için bir takım yöntemlerin uygulanması faydalı olabilir. ankara saç ekimi profesyonel bir saç stilinin oluşturulabilmesini sağlayabilir. Kişi kendi bireyselliğinde saç çizgisi oluşturmak için bir kağıdı çerçeve haline getirip kaşın, alnın ve kulakların yerini belirleyebilir. Bu yöntem sayesinde işlem sonrasında kendi çabası ile saç stilini korumuş olur.

 Hekim hastanın yüz şeklini genel hatları ile değerlendirir. Yüzün şekline bağlı olarak saç çizgisinin yükseklik alanı ve şekli değiştirilir. Saçların yoğunluğu ve saç telinin kalınlık oranları belirlenip not edilir. İnce telli olan saçlar için daha düşük bir doğal saç çizgisi çizilebilir. Saç ekimi fiyatı hakkında konunun ilgililerinden bilgi alınabilir.

 Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

 Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi Nedir?