Randevu almayı unutmayın.

info@estelifehair.com

Bize mail ile ulaşabilirsiniz.

0545 273 23 23

Bizi hemen arayın.

 Saç Kıran

Saç Kıran

Saç kıran günümüzde saçın belirli alanlarında açıklık oluşmasına sebep olan durumlardan biridir. Genetik bir rahatsızlık olan saç kıran aynı zamanda alopesi areata olarak da adlandırılmaktadır. Bu rahatsızlığın tam nedeni belirlenememektedir. Büyük ya da küçük ölçekli saç problemleri yaşanmaktadır.

 www.estelifehair.com olarak tüm saç kıran sorunlarına bir çözüm yöntemi bulmaktayız. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için çeşitli yeni yöntemler geliştirilmektedir. Saç kökünden alınan foliküller sayesinde saça bakım ve vitamin desteği sağlanır.

 ankara saç ekimi sayesinde saç kıran sorunlarıyla başa çıkan bir çözüm yöntemi sunmaktadır. Bu yöntem İstanbul saç ekimi bölgelerinde de gerçekleşmektedir. Farklı bölgelerde oluşan açıklıkların tamamı bu şekilde tamamen kapatılmaktadır. Saç ekim fiyatı kişiden kişiye değişmektedir.

 Saç kıran rahatsızlığı için vücudun bağışıklık sistemi güçlendirilmektedir. Aynı zamanda açıklık oluşan tüm alanlara da özel vitaminler aktarılmaktadır. Saç köklerinden uçlarına kadar yapılan bu işlem sonucunda yeni saç kökleri oluşmaya başlar ve açıklık zaman içerisinde kapanır.

 Saç Kıran Neden Oluşur?

 Saç kıran saç köklerinin zarar görmesi sonucunda oluşmaktadır. Aynı zamanda vücudun bağışıklık sisteminin düşük olması saçların daha hızlı dökülmesine neden olmaktadır. Saç kaybı yaşayan kişilerin çoğunda bu durum genetik olarak geçmektedir. Bu nedenle saç kıran ve saç ekim yöntemi kullanılarak bir çözüm yöntemi  önerilir.

 Saç köklerine özel olarak uygulanan bu işlem sonunda açıklık oluşan tüm alanlar kapatılmaktadır. Yeni saç kökleri zaman içerisinde uzamaya başlamaktadır. Romatizma problemleri yaşayan kişiler ve diyabet hastalarında da saç kıran sorunu meydana gelmektedir.

 Saç Kıran Belirtileri Nelerdir?

 Saç kıran belirtileri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı kişilerde saç dökülmesi büyük bir alanda fark edilir. Bazı kişilerde ise daha küçük ölçekli fakat belirli bölgelerde açılmalar meydana gelir. Saç dökülmesi yoğun miktarda görülebilmektedir.

 Özellikle saçın tüm alanında değil bazı bölgelerinde dökülmesi de bu belirtiler arasında öne çıkmaktadır. Kişilerin kullandığı ilaçlar, hormonal rahatsızlıklar da saç kıran oluşmasının nedenidir. Sağlık sorunları ve bağışıklık sisteminin güçsüz olması da saç kıran oluşumunun temel nedenleri arasında yer almaktadır.

 Saç Kıran Tedavi Aşamaları Nelerdir?

 Saç kıranı çözüme kavuşturmayı hedefleyen çözüm yöntemi aşamaları ön muayene ve sonrasında tanı koyulması ile gerçekleşir. Saç kıran için hedeflenen çözüm yönteminde özellikle hastaya uygun olan saç destekleyici vitaminler enjekte edilmektedir. İlaç ya da saç ekimi işlemleri en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Steroid enjeksiyon yardımı ile açıklık oluşan tüm alanlar kapatılmaktadır. Aynı zamanda saç büyümesini hızlandıran özel ilaç yöntemine geçilmektedir.

 Saç Kıran Tedavisi Sonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Psikolojik durumlar ve stres de saç kıran oluşumunun temel nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle kişinin dikkat etmesi gerekmektedir. Saç kıran için kullanılan çözüm yönteminin sonunda kimyasal ürün kullanımından kaçınılmalıdır. Paraben ve sülfat içermeyen şampuan ve saç kremleri yıkama işlemlerinde tercih edilen ürünlerdir.

 Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

 Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi Nedir?