Randevu almayı unutmayın.

info@estelifehair.com

Bize mail ile ulaşabilirsiniz.

0545 273 23 23

Bizi hemen arayın.

 Saç Neden Dökülür ?

Saç Neden Dökülür ?

Saç dökülmesi görülen kişi, kendini rahatsız hissetmektedir. Saç dökülmesi sorunu ile normalden fazla karşılaşanlar, www.estelifehair.com adresini tercih etmektedir. Erkeklerde saç dökülmesi, kadınlara oranla daha fazla görülmektedir. Kişilerin genetik yatkınlıkları kellik problemi ile karşılaşmalarına neden olmaktadır. Dökülen saçlar bir daha geri çıkmadığından, saç dökülmesi yaşayan kişiler saç ekimi yöntemi ile eski saç görünümüne kavuşmak isteyebilir.

 Genç, orta ve yaşlı insanlarda görülebilen saç dökülmesi için bazı önlemlerin alınması gerekmektedir. Önü alınamayacak bir saç dökümü söz konusuysa, kişilerin tercihine bağlı olarak saç ekimi önerilmektedir. Stres, kansızlık, ağır diyetler, menopoz ve bağırsak problemleri, saç dökülmesinin ana sebepleri arasında yer almaktadır. Saç dökülmesi problemi, estetik açıdan rahatsız etmektedir.

 Saç Dökülmesi Tedavileri Nelerdir?

 Saç dökümü tipine göre bazı yöntemler uygulanabilmektedir. En azından saç dökülmesini durdurabilen uygulamalar, daha fazla saç kaybı yaşanmasını önlemektedir. Saç dökülmesini önlemek için beslenme, saç dökülmesi ilaçları ve saç ekimi gibi seçenekler tercih edilebilmektedir. Yetersiz beslenme sonucu saç dökümü yaşayanlara, vitamin takviyesi uygulanmaktadır.

 Saç dökülmesini önlemek için kullanılan ilaçlar mevcut olmakla birlikte reçetesiz olarak da satın alınabilmektedir. Kalıtımsal ve yaşlanmayla ilgili bir saç dökülmesi sorunu varsa, tek çare ankara saç ekimi olmaktadır. Kelliğe ve saç kaybına kesin çözüm olan saç ekimi, yaşam kalitesini artırmaktadır. Saç ekimi ile ekilen yeni saçlar, son derece doğal gözükmektedir.

 Saç Dökülmesi Sorunuyla Karşılaşanların Yapması Gerekenler Nelerdir?

 Besin tercihleri ve düzensiz beslenme, saçların sağlığını etkilemektedir. Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak ve uyku düzenine dikkat etmek, saç dökülmesi problemlerini azaltmaktadır. Kişilerin saç yapılarına uygun ürün kullanımına özen göstermesi gerekmektedir. Saç bakım rutini için doğal ürünlerin kullanımı önerilmektedir. Saçlarına şekil vermek için yoğun ısı kullananlar da saç dökülmesi problemi yaşamaktadır.

 Beslenme alışkanlığı ve yaşam tarzı, saçların sağlığını etkilemektedir. Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, dökülme problemlerinin önüne geçilmesinde yardımcı olmaktadır. Saç dökülmesi geçmiyor ve artarak devam ediyorsa, mutlaka dermatoloji bölümüne gidilmesi gerekmektedir. Uzun süren saç dökülmesi problemlerinin neden gerçekleştiği, dermatologlardan tarafından tespit edilmektedir.

 Saç Dökülmesi Çeşitleri Nelerdir?

 Kadın tipi saç dökülmesi, erkek tipi saç dökülmesi, bölgesel saç dökülmesi ve genetik saç dökülmesi gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kadın tipi saç dökülmesi genel olarak ergenlik sonrasında ortaya çıkmaktadır. Başka hastalıklar tarafından tetiklenmesi, şiddetli saç dökülmelerine sebebiyet verebilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinde, beslenme alışkanlıkları ve stres etkili olmaktadır.

 Kişilerde görülen saç dökülmesi çeşidi ne olursa olsun, istanbul saç ekimi tercihi yapılabilmektedir. Bölgesel saç dökülmesi, saçın yalnızca bir bölgesinde gerçekleşmektedir. Yoğun stres altında kalmak, bölgesel saç dökülmesine neden olmaktadır. Hem kadınlarda, hem de erkeklerde genetik saç dökülmesi görülebilmektedir.

 Genellikle ergenlik döneminde başlayan genetik saç dökülmesi, erkeklik hormonu yüksek olan kadınlarda da gerçekleşmektedir. Saç dökülmesi çeşitleri farklı olduğundan, uygulanan tedavi yöntemleri de farklı olmaktadır.

 Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

 Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi Nedir?