ESTELİFE HAİR BIYIK VE SAKAL EKİMİ

Uzman kadromuz ile başarılı sonuçlar aldığımız sakal ve bıyık ekimi işlemi için bizimle iletişime geçin.

Bıyık ve Sakal Ekimi

Bıyık ve sakallar, saç bölgesi gibi fiziksel görünüm açısından oldukça önemli olan bölgelerdir. Özellikler erkek bireyler için bıyık ve sakallar, erkeksi görünümün elde edilebilmesi açısından oldukça önemlidir. Ergenlikle birlikte büyümeye başlayan bıyık ve sakallar, genetik faktörler ve yaşlanma gibi sebepler doğrultusunda dökülebilir. Bıyık ve sakal bölgesinde seyrelmeler yaşayan ya da bu bölgedeki kıl kökleri tamamen dökülmüş olan kişiler, çeşitli sosyal ve psikolojik sorunlar yaşayabilirler. Bu problemin giderilebilmesi ve bireylerin özgüvenli ve sağlıklı hayatlar sürebilmeleri için Estelife Hair olarak bıyık ve sakal ekimi işlemlerini titizlikle gerçekleştiriyor ve hastalarımıza her zaman destek oluyoruz. Bu doğrultuda sakal ve bıyık ekimi işlemlerini uzman doktorlarımızla birlikte,  hastane ortamında gerçekleştiriyor ve hastalarımızın eski görünümlerine kavuşmalarını sağlıyoruz.

Bıyık ve Sakal Ekimi Nedir?

İlgili bölgelerdeki kıl kökü oluşumunda sorunlar yaşayan ve daha gür ve erkeksi sakal ve bıyıklara sahip olmak isteyen kişiler, sakal ve bıyık ekimi işlemlerine başvururlar. Bu işlemler uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir ve hastaların bıyık ve sakallarına yeniden kavuşmaları sağlanır. Gelişen teknoloji ve modern tıp yöntemleri ile bıyık ve sakal ekim işlemleri günümüzde kolaylıkla yapılabilmektedir. Sakal ekimi ve bıyık ekimi yaptırmak isteyen hastalar, öncelikle uzman doktorlara başvurmalı ve bu tedavi türü için uygun sağlık durumunda olup olmadıklarını kontrol ettirmelidirler. Bıyık ve sakal ekim işlemi, FUE yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir. Siz de Estelife Hair saç ekim merkezi birimimize başvurarak uzman doktorlarımızla görüşebilir ve gür ve erkeksi sakal ve bıyıklara sahip olarak özgüvenli yaşamlar sürebilirsiniz.

Bıyık ve Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi yapmak için, ilk olarak ense bölgesindeki saçlar FUE yöntemi ile alınır.. FUE yöntemi ile mikro motorlar kullanılarak saçların tek tek çıkarılmasının ardından kişilerin bıyık ve sakal bölgelerine kanallar açılır. Bu kanalların kişilerin kıl yönlerine uygun olarak açılması, gelecekte çıkacak bıyık ve sakalların doğal görünmesi açısından oldukça önemlidir. Son olarak saç folikülleri ilgili alanlara, yine teker teker olacak şekilde yerleştirilir. 

Bıyık ve Sakal Ekimi Nerede Yaptırılır?

Bıyık ve sakal ekim işlemleri için hastaların, profesyonel sağlık standartlarına sahip ortamları ve uzman doktorları tercih etmeleri gerekir. Bıyık ve sakal ekim işlemleri  işlemin alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Bu doğrultuda bıyık ve sakal ekim işlemlerinin gerçekleştirileceği ortamın sahip olması gereken özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sakal ve bıyık ekimi konusunda tecrübeli hekimlerin bulunduğu bir klinik tercih edilmelidir.
 • Kliniğin gerekli yetki belgeleri bulunmalıdır.
 • İşlemi gerçekleştirecek kişilerin tıp doktoru olması gerekir.
 • İşlemleri gerçekleştirecek kişilerin, hastaların tüm sorularını cevaplayabilecek yetkinlikte  olması gereklidir.

Bıyık ve Sakal Ekiminin Avantajları

Bıyık ve sakal ekimi, ilgili bölgelerinde kıl kaybı yaşayan birçok kişi tarafından sıklıkla yaptırılan bir işlemdir. Bu doğrultuda bıyık ve sakal ekim işlemlerinin belirli avantajları bulunur. Bu avantajlar şu şekilde sıralanır:

 • İstenilen bölgede bıyık ve sakal çıkması sağlanır. Böylece kişiler sosyal ve psikolojik yaşamlarında kendilerini iyi hissederler.
 • Kişilerin yüzüne en uygun olan sakal ve bıyık ekim işlemi yapıldığından, süreç sonunda kişiler güzel ve gür görünen bıyık ve sakallara sahip olurlar.

Bıyık ve Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bıyık ekimi sonrası ve sakal ekimi sonrası hastaların dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunur. Hastaların bu detaylara dikkat etmeleri, bıyık ve sakal gelişiminin etkili olabilmesi açısından oldukça önemlidir. Hastalar tarafından dikkat edilmesi gereken bu detaylar, hastalara uzman doktorlar tarafından detaylı bir şekilde bildirilmelidir. Bu doğrultuda sakal ve bıyık ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

 • Operasyonu takip eden 3 gün, hastaların çorba, meyve suyu ve ayran gibi sıvı gıdalar ve yoğurt gibi yumuşak gıdalar tüketmemesi gerekir.
 • Konuşma, gülme ve ağlama gibi mimik gerektiren ve yüz kaslarını geren eylemlerin minimum seviyede yapılması önerilir.
 • Sakız çiğnenmemeli ve katı gıdalar tüketilmemelidir.
 • İlk 3 gün  ekilen bölgeye tutunma süresi olduğundan, bu dönemde hastaların mümkün olduğu kadar dikkatli olmaları ve ekim yapılan bölge ile temastan kaçınmaları gerekir.
 • Kişisel hijyene dikkat etmek, operasyon yapılan bölgenin enfeksiyon kapmaması açısından oldukça önemlidir.
 • Temizlik işlemlerinde ilgili bölgeye fazla baskı yapılmaması önerilir.

Siz de bıyık ve sakal ekim işlemlerinizin uzman doktorlar tarafından,  Estelife Hair saç ekim merkezi birimimize başvurabilir ve bıyık ve sakal ekim süreci, sakal ve bıyık ekimi fiyatları ve ilgili operasyonun farklı diğer detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Estelife Hair Saç Ekim Kliniği olarak uzman kadromuz, güler yüzlü personelimiz ve sağlık odaklı anlayışımızla 7/24 hastalarımızın hizmetindeyiz.

Tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.