Randevu almayı unutmayın.

info@estelifehair.com

Bize mail ile ulaşabilirsiniz.

0545 273 23 23

Bizi hemen arayın.

 Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçlarda dökülmeler, saç köklerinin zayıflayarak dökülmesi, çevresel faktörler veya genetik nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Saç mezoterapisi saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilme yoluyla uygulanan bir  yöntemdir. Saç mezoterapisi yönteminde kıl köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve aminoasitler küçük dozlarla doğrudan hedef bölgeye enjekte edilmektedir.  Saç mezoterapisi yönteminde birçok nedenden kaynaklı zayıflayan saç köklerinin yeniden canlanmasını hedefler.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi mezoterapisi, büyümeyi uyaran ve saçın dökülmesini önleyen maddelerin  kafa derisine yüzeysel olarak enjekte edilmesini içermektedir. Mezoterapide kullanılan ilaçlar, kişilerin  ihtiyacına göre belirlenmektedir. Enjekte edilen maddeler saç köklerini besleyen vitamin, mineral ve amino asitleri içerir. Bu uygulamayla hem saç kökleri beslenmekte hem de köklerin bağlı olduğu doku tamiri yapılması hedeflenmektedir.

Saç Mezoterapisi Yaptırmalı Mıyım?

Bu soruyu kendinize evde soruyorsanız bununla ilgili kendinize bir test uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı fazla asılmadan çektiğinizde elinize 3 4 telden fazla saç teli geliyorsa saç mezoterapisi yaptırmayı düşünebilirsiniz.

 Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

 Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi Nedir?